Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Leczenie żylaków falami radiowymi – EVRF

01.06.2015

EVRF czyli leczenie żylaków za pomocą fal radiowych

W naszych centrach leczenia schorzeń układu żylnego postawiliśmy na nowoczesność i medycynę opartą na faktach. By zapewnić pacjentowi maksymalny komfort i szybki powrót do pełnej aktywności życiowej po zabiegu usunięcia żylaków kończyn dolnych stosuje się różne formy wewnątrznaczyniowej terapii dużych pni żylnych (zyła odpiszczelowa i odstrzałkowa). My wybraliśmy metodę zamykania naczyń żylnych przy użyciu wysokiej temperatury generowanej przez fale radiowe o bardzo wysokiej częstotliwości. Wieloośrodkowe badania naukowe wykazały, że metoda ta (oznaczana skrótem z języka angielskiego EVRF) ma najmniejszy procent nawrotów, najmniej objawów ubocznych po samym zabiegu, jak również jest w odczuciu pacjentów praktycznie nie odczuwa się po operacyjnych dolegliwości bólowych.

Sam zabieg wykonujemy za pomocą cewnika do wewnątrzżylnej ablacji termicznej o częstotliwości radiowej f-Care CR45™, za pomocą którego aparat generuje fale radiowe o bardzo wysokiej częstotliwości, które na końcu cewnika zamieniane są w ciepło (temperatura dochodzi do 95 st C), co powoduje obkurczenie i zamknięcie światła żyły. Metoda ta okazała się we wszystkich przeprowadzanych badaniach klinicznych najbardziej precyzyjna i skuteczna w zamykaniu niewydolnych żył, zmniejszając lub wręcz całkowicie likwidując objawy przewlekłej niewydolności żył kończyn dolnych.

Jak już wspomnieliśmy, precyzyjny, kontrolowany sposób działania stosowany w metodzie EVRF ogranicza odczuwanie bólu pooperacyjnego i skraca okres pooperacyjnej rekonwalescencji. W porównaniu z laserową metodą usuwania żylaków, większość pacjentów oprócz mniejszego bólu zauważa mniejsze występowanie krwiaków na kończynach oraz szybszą ich resorbcję z tkanki podskórnej. Wszystko to prowadzi do wcześniejszego powrotu do pełnej aktywności życiowej po zabiegu. Zabieg EVRF wykonujemy we wszystkich naszych ośrodkach w warunkach ambulatoryjnych w systemieme zabiegów tzw. „Jednego dnia”. Korzystając z pomocy USG, przez niewielkie nacięcie skóry  w okolicy kolana wprowadza do chorego naczynia cewnik f-Care CR45. W przypadku gdy ocena USG żyły odpiszczelowej wykaże potencjalne problemy z prawidłowym nakłuciem zyły cewnik f-Care wprowadzamy do żyły z 2 mm cięcia w okolicy kostki przyśrodkowej.  Po zamknięciu naczynia, płynący przez nie strumień krwi ulega samoczynnemu przekierowaniu do zdrowych żył. Również pod kontrolą ultrasonograficzną podawane jest okołonaczyniowe znieczulenie nasiękowe w przestrzeni odpiszczelowej otaczającej żyłę. Zwiększa to komfort pacjenta i zapewnia rozpraszanie ciepła chroniące otaczające tkanki, ponadto poprawia kontakt cewnika i ściany żyły podczas leczenia. Same żylaki zamykamy za pomocą skleroterapii a więc ostrzykiwania pianą lub usuwamy z mikro nacięć skóry specjalnymi haczykami. Obydwie metody nie zostawiają żadnych śladów, nawet po usunięciu bardzo dużych żylaków.

Przeciętny pacjent powraca do zwykłego trybu życia w ciągu paru dni po zabiegu.

Autor artykułu: Doktor Marek Glinka

 

O żylakach wiemy wszystko!

Oferujemy nowoczesne i skuteczne metody leczenia, operowania i usuwania żylaków oraz hemoroidów - falami radiowymi.
Copyright © 2015 Flebonet Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony surowo zabronione!
Polityka Prawna |
Leczenie żylaków | Polityka Cookies | Nota prawna | Mapa strony
Projekt i wykonanie: Broker Media
error: Content is protected !!