Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Falami radiowymi w hemoroidy

14.02.2016

Świąd, pieczenie, ból, a także krew pojawiająca się podczas wypróżnień, to najczęstsze objawy świadczące o rozwoju hemoroidów. Maści i czopki dostępne bez recepty najczęściej tylko chwilowo łagodzą objawy, a nie leczą schorzenia. Jak zatem skutecznie pozbyć się dolegliwości i jednocześnie zapobiec ich nawrotom?

Skąd się biorą hemoroidy?

Dokładne przyczyny powstawania hemoroidów nie są znane, ale wiadomo, że ich powstawaniu sprzyjają predyspozycje genetyczne, niewłaściwa dieta powodująca zaparcia oraz siedzący tryb życia. Zdrowe hemoroidy mają postać małych, niewyczuwalnych splotów naczyń krwionośnych i przypominają gąbczaste poduszeczki. Pozwalają panować nad wypróżnieniami i powstrzymywaniem gazów. Kiedy jednak działa na nie zbyt duże ciśnienie, np. w trakcie przewlekłych zaparć albo gdy tkanki tracą elastyczność, zaczynają wpadać do kanału odbytu, gdzie z kolei są drażnione w procesie wydalania. Finalnie, powiększone i rozciągnięte hemoroidy wypadają na zewnątrz, przynosząc dyskomfort bólowy, a często także powodując krwawienie.

Stopnie rozwoju schorzenia

Hemoroidy nie dają od razu wszystkich objawów. Ich powiększanie może przebiegać bez większych dolegliwości, dlatego schorzenie często jest bagatelizowane. Pierwszym niepokojącym sygnałem jest najczęściej moment, kiedy hemoroidy wypadają z odbytu podczas wypróżniania, pojawia się świąd, pieczenie, krwawienie, ból oraz wrażenie niepełnego wypróżnienia.
Kolejne stadium hemoroidów to nasilone objawy i wypadanie guzków podczas wysiłku fizycznego oraz oddawania stolca. Są wyczuwalne i widoczne. Bolą i często krwawią.
Ostatni stopień rozwoju schorzenia to widoczne i wyczuwalne guzki, których nie da się odprowadzić do wewnątrz odbytu. Powodują duży ból, świąd i krwawienie. Są także często powodem nietrzymania stolca.

Na dolegliwości związane z hemoroidami cierpi niemal co drugi dorosły Polak. Jednak mimo odczuwalnego dyskomfortu, nie pojawia się u lekarza, ale próbuje walczyć ze schorzeniem preparatami dostępnymi w aptece bez recepty. Niestety ich skuteczność jest jedynie czasowa, ponieważ nie usuwa przyczyn problemu, a tylko objawy. Aby skutecznie pozbyć się hemoroidów niezależnie od stopnia ich zaawansowania, warto zastosować pełne leczenie. Jakie?

Fale radiowe w walce z hemoroidami

W leczeniu hemoroidów prym wiodą techniki małoinwazyjne. Pozwalają one w szybki sposób zlikwidować problem i od razu wrócić do codziennej aktywności – bez dolegliwości. Nie wymagają leczenia szpitalnego, podania obciążającego organizm znieczulenia niezbędnego przy tradycyjnych operacjach. W zależności od stopnia zaawansowania rozwoju hemoroidów, mogą być przeprowadzane etapami – zabiegi można powtarzać co 2-4 tygodnie.

Najnowszą metodą leczenia hemoroidów jest Rafaelo (dawniej HemoRF). Technikę tą opracował dr Tomasz Kłos, chirurg i założyciel kliniki Flebonet. Podczas zabiegu tkankę hemoroidu poddaje się działaniu fali elektromagnetycznej o wysokiej częstotliwości i szczególnych właściwościach. Wywołuje to efekt cieplny i destrukcję niepożądanych  tkanek. Naczynia zostają zamknięte, a sam hemoroid obkurcza się, przez co przestaje wywoływać dolegliwości. Dodatkowo jego ściany ulegają zwłóknieniu, dzięki czemu wzrasta ich wytrzymałość. W efekcie guzek krwawnicowy staje się niepodatny na ponowne rozciągnięcie, zatem zabieg chroni przed nawrotem choroby hemoroidalnej.

Z metody Rafaelo można skorzystać w każdym stadium choroby i bez większego uprzedniego przygotowania. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 10 minut. Po nim, pacjent nie jest wyłączony z pracy czy normalnego funkcjonowania, ponieważ procesowi gojenia się rany towarzyszy tylko niewielki dyskomfort lub znikome dolegliwości bólowe, które zwykle można opanować ogólnie dostępnymi lekami bez recepty.

Podsumowanie

Hemoroidy są tym rodzajem schorzenia, które niechętnie konsultuje się ze specjalistą ze względu na ich umiejscowienie. Zwlekanie z podjęciem leczenia może skutkować wzrostem samych tkanek oraz odczuwanych dolegliwości, w tym krwawienia. Jednak wystarczy już jeden zabieg, np. Rafaelo, żeby w ciągu 10 minut rozprawić się z hemoroidami na dobre i wrócić do codziennej, komfortowej aktywności, jednocześnie zapewniając sobie ochronę przed nawrotem schorzenia. Więcej na temat leczenia: http://flebonet.pl/oferta/hemoroidy/

O żylakach wiemy wszystko!

Oferujemy nowoczesne i skuteczne metody leczenia, operowania i usuwania żylaków oraz hemoroidów - falami radiowymi.
Copyright © 2015 Flebonet Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony surowo zabronione!
Polityka Prawna |
Leczenie żylaków | Polityka Cookies | Nota prawna | Mapa strony
Projekt i wykonanie: Broker Media
error: Content is protected !!