Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Nie bójmy się wizyty u proktologa…

07.07.2015

Mimo oporów jakie mieli przed wizytą w naszym Centrum, wielu pacjentów przyznaje, że po leczeniu i ustąpieniu dolegliwości obawy te były nieuzasadnione. Schorzenia okolicy odbytu często są przez wiele lat ukrywane przez pacjentów z uwagi na wstyd i skrępowanie często towarzyszące tym dolegliwościom. Niestety przeciąganie diagnostyki i leczenia prowadzi do poważnych powikłań, a często do rozwoju choroby nowotworowej. Zawsze w naszych centrach podchodzimy z dużym taktem i dyskrecją do badanych przez nas pacjentów, tak by podczas wszystkich wizyt odczuwali jak najmniej skrępowania i nabrali zaufania do leczącego ich lekarza. Miejmy tę świadomość, iż lepiej umówić wizytę proktologiczną z błahego z pozoru powodu, niż doprowadzić do groźnych powikłań, z chorobą nowotworową odbytnicy na czele. Takim błahym wydawałoby się powodem wizyty u proktologa jest świąd okolicy odbytu. Przyczyny tego objawu możemy podzielić na miejscowe i ogólnoustrojowe.

 

Lekarz Proktolog Warszawa, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, GliwicePrzyczyny miejscowe są spowodowane nadmierną wilgotnością tej okolicy do której prowadzą takie schorzenia jak przetoki, szczeliny odbytu, hemoroidy, stany zapalne jelita grubego czy najgroźniejsze – nowotwory odbytu i odbytnicy. Świąd odbytu może również objawem schorzenia ogólnoustrojowego min. cukrzycy, żółtaczki w przebiegu przewlekłych schorzeń wątroby, schorzeń nerek, zaburzeń wewnątrzwydzielniczych tarczycy, schorzeń układu krwiotwórczego (białaczki, chłoniaki) czy występowania pasożytów (owsiki).

 

Ostatnie badania naukowe w przypadku świądu samoistnego, gdy nie odnajdujemy jego uchwytnej przyczyny, podkreślają jego tło alergiczne. Ważne jest więc jaką bieliznę nosimy, jakich używamy środków czystości, co jemy. Możemy więc powiedzieć, że ta okolicy jest również lustrem naszych skłonności do alergii oraz zaburzeń metabolicznych.

 

Jeśli więc zaczynasz odczuwać te nieprzyjemną dolegliwość zapraszamy do zgłoszenia się do jednego z naszych oddziałów. Jeśli trzeba wykonamy rektoskopię, czyli wziernikowanie końcowego odcinka przewodu pokarmowego, oceniając, co jest przyczyną świądu. Większość miejscowych przyczyn leczymy w naszych oddziałach, więc możemy kompleksowo podejść do tego problemu. Jeśli stwierdzimy samoistne tło świądu udzielimy Ci porad i zaleceń które doprowadzą do ustąpienia dolegliwości.

 

Póki co kilka uniwersalnych rad jak prawidłowo dbać o higienę okolicy odbytu:

  • używaj do podmywania płynów do higieny intymnej (są dostępne również dla mężczyzn)
  • staraj się o ile to możliwe podmywać się po każdym oddaniu stolca, nie używaj szorstkich papierów toaletowych
  • nie używaj zwykłego mydła – wysusza skórę i najczęściej powoduje alergię
  • po każdym myciu lub kąpieli dokładnie osusz okolicę krocza
  • stosuj na tę okolicę tylko maści i kremy polecone Ci przez lekarza
  • dbaj o regularne wypróżnianie
  • stosuj dietę zbilansowaną bogatoresztkową

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami, oraz odwiedzenia naszych placówek medycznych we Wrocławiu i Gliwicach. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

O żylakach wiemy wszystko!

Oferujemy nowoczesne i skuteczne metody leczenia, operowania i usuwania żylaków oraz hemoroidów - falami radiowymi.
Copyright © 2015 Flebonet Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony surowo zabronione!
Polityka Prawna |
Leczenie żylaków | Polityka Cookies | Nota prawna | Mapa strony
Projekt i wykonanie: Broker Media
error: Content is protected !!