Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Liposukcja – czy można przeprowadzić ją latem?

05.06.2017

Lato to czas, kiedy baczniej zaczynamy przyglądać się swojej sylwetce. Upalna pogoda sprawia, że sięgamy po coraz lżejsze i krótsze ubrania – szorty odsłaniające uda, topy eksponujące ramiona, obcisłe sukienki, podkreślające brzuch i biodra czy w końcu bikini lub kostiumy kąpielowe, pod którymi nie ukryjemy żadnych niedoskonałości. Nadprogramowy tłuszczyk, który nie rzucał nam się w oczy zimą ani wiosną, nagle zaczyna przeszkadzać. Wielu z nas przez myśl przebiegają wówczas zabiegi chirurgii plastycznej, jednak pojawia się również zwątpienie – czy lato to dobry czas na poprawianie sylwetki? Uspokajamy – jak najbardziej! Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby to właśnie podczas wakacji poddać się liposukcji i pożegnać się z niechcianymi kilogramami.

 

Liposukcja – nowoczesny i bezpieczny zabieg


Pierwsze maszyny i techniki, jakich używano do liposukcji, powodowały u pacjentów szereg nieprzyjemnych objawów, takich jak obrzęki, siniaki, naruszenie tkanek, asymetrię sylwetki. Zabieg odsysania tkanki tłuszczowej uległ jednak w ciągu ostatnich lat wielu modyfikacjom i ulepszeniom. Współcześnie, dzięki zastosowaniu najnowszych odkryć nauki i techniki, odsysanie tłuszczu jest zabiegiem bezpiecznym i powodującym minimalne ryzyko wystąpienia powikłań lub niepożądanych objawów. Najbardziej innowacyjną i niezawodną metodą, wykorzystywaną przez chirurgię plastyczną jest liposukcja ultradźwiękowa – VaserLipo HD.

 

 

Liposukcja ultradźwiękowa – na czym polega?


Zazwyczaj obszar poddawany zabiegowi znieczulany jest miejscowo (w szczególnie uzasadnionych przypadkach możliwe jest zastosowanie znieczulenia ogólnego). Pod skórę wprowadzane jest specjalnie zaprojektowana sonda, która emituje energię ultradźwięków o zróżnicowanym natężeniu – ich zadaniem jest rozpuszczenie tkanki tłuszczowej (bez naruszenia okolicznych tkanek). Następnie komórki tłuszczowe, które zostały upłynnione, są odsysane na zewnątrz. W miejscu, przez które wprowadzona została sonda, zakładane są delikatne szwy. Cały zabieg trwa około 3 godzin i kwalifikowany jest do zabiegów tak zwanej chirurgii jednego dnia. Jego efekty widoczne są natychmiast, chociaż ostateczny rezultat można zauważyć po około 3 miesiącach.

 

 

Liposukcja ultradźwiękowa – zdumiewające efekty


VaserLipo HD to zabieg, który pozwala nie tylko na usunięcie tkanki tłuszczowej, ale również na spektakularne modelowanie sylwetki. Dzięki wspomnianym wcześniej ultradźwiękom o zróżnicowanym natężeniu, podczas zabiegu możliwe jest „rzeźbienie” komórek tłuszczowych tak, aby uzyskać kontury (wgłębienia, uwypuklenia, bruzdy)typowego dla wysportowanej, umięśnionej sylwetki. Dzięki VaserLipo HD możliwe jest więc nie tylko np. wyszczuplenie brzucha, ale także zarysowanie na nim charakterystycznego „sześciopaku”. Brzmi intrygująco? To wciąż nie wszystko. Podczas liposukcji ultradźwiękowej można uzyskać również efekt napięcia i ujędrnienia skóry.

Warto także zauważyć, że materiał, który zostanie odessany podczas zabiegu, może zostać z powodzeniem użyty do wypełnienia innych okolic ciała, np. piersi lub pośladków.

 

 

Zastosowanie liposukcji VaserLipo HD

 

Z zabiegu liposukcji ultradźwiękowej korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. VaserLipo HD umożliwia odessanie tkanki tłuszczowej z takich obszarów ciała, takich jak:

 

  • brzuch,
  • talia,
  • biodra,
  • plecy,
  • ramiona,
  • uda,
  • kolana,
  • podbródek.


Liposukcja ultradźwiękowa nie jest zalecana osobom, które zmagają się z poważnymi chorobami (np. serca, nerek, wątroby), bardzo dużymi deficytami tkanki tłuszczowej, a także kobietom w ciąży.

 

Liposukcja latem a rekonwalescencja

VaserLipo HD jest zabiegiem mało inwazyjnym, w związku z czym rekonwalescencja po jego przeprowadzeniu przebiega szybko i komfortowo. Tuż po zabiegu warto powstrzymać się od pracy i odpoczywać przez około 12 godzin. Przez 3 tygodnie po liposukcji należy unikać obciążających ćwiczeń fizycznych, sauny i basenu. Przez ten czas trzeba również nosić specjalne uciskowe ubranko (zapewniane bezpłatnie przez klinikę), które wspomaga proces gojenia się ran i kształtowania nowej sylwetki. Ubranko jest wygodne i z łatwością można ukryć je nawet pod lekkimi, letnimi ubraniami. Po liposukcji ultradźwiękowej warto przeprowadzić serię masaży limfatycznych, które pozwolą na szybszą regenerację tkanek.


Z punktu widzenia medycyny nie ma żadnych przeciwwskazań, by zabieg liposukcji został przeprowadzony latem. Przestrzeganie kilku niewymagających zaleceń pozabiegowych wystarczy, by rekonwalescencja przebiegała szybko i bez komplikacji.

 


Wnioski

Wbrew pozorom lato może być doskonałym momentem na to, by swoją sylwetkę oddać w ręce specjalistów. Liposukcja ultradźwiękowa pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów wyszczuplonego i wyrzeźbionego ciała, przy minimalnym ryzyku niepożądanych objawów i powikłań. Czas potrzebny na rekonwalescencję wynosi jedynie kilka tygodni, czyli mniej więcej tyle, ile zwykle poświęcamy na letni urlop. Być może zamiast kolejnej wycieczki, warto tym razem zainwestować w podróż ku doskonałej sylwetce?

 

O żylakach wiemy wszystko!

Oferujemy nowoczesne i skuteczne metody leczenia, operowania i usuwania żylaków oraz hemoroidów - falami radiowymi.
Copyright © 2015 Flebonet Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony surowo zabronione!
Polityka Prawna |
Leczenie żylaków | Polityka Cookies | Nota prawna | Mapa strony
Projekt i wykonanie: Broker Media
error: Content is protected !!