Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Operacje żylaków EVRF

12.06.2015

EVRF – czyli, jak operujemy żylaki?

EVRF (Endovenous Radio Frequency) zwane również RFA (Radio Frequency Ablation) jest nowoczesną i małoinwazyjną metodą leczenia żylaków kończyn dolnych, którą rutynowo stosujemy w naszej klinice. Polega na zamknięciu żyły generującej żylaki przy pomocy sondy drgającej z częstotliwością radiową wprowadzonej do światła naczynia.

 

Przed zabiegiem wykonujemy mapowanie układu żylnego przy pomocy USG i oznaczamy miejsce przebiegu niewydolnej żyły oraz miejsce w którym wprowadzimy do żyły sondę radiową.

 

żylaki kończyn dolnych - zdjęcieZabieg wykonujemy w warunkach sali operacyjnej, pod kontrolą USG.

 

Operacja wykonywana jest znieczuleniu tumescencyjnym. Chirurg ostrzykuje zamykaną żyłę środkiem znieczulającym miejscowo, dodatkowo tworząc „poduszkę” płynu który ułatwia odprowadzenie ciepła zmniejszając oparzenie sąsiadujących tkanek. Dzięki tej metodzie zabieg jest praktycznie niebolesny.

 

W najbardziej dogodnym miejscu na podudziu wprowadzamy cewnik do żyły i pod kontrolą USG dochodzimy cewnikiem do ujścia żyły, tak by zamknąć ją na całej długości. Następnie włączamy aparat do EVRF i powoli wycofujemy sondę zamykając kolejne odcinki niewydolnej żyły. Czasem zakładamy jeden szew skórny w miejscu wprowadzenia sondy do naczynia. Po zabiegu na operowaną kończynę zakładamy opatrunek kompresyjny.
Cały pobyt w klinice nie przekracza 3 godzin. Zalecamy wizytę kontrolną po miesiącu.

 

Metoda EVRF jest małoinwazyjną metodą o skuteczności porównywalnej z operacją klasyczną. Jest używana z powodzeniem na całym świecie. Polecana szczególnie dla osób którym zależy na czasie gdyż okres pełnej rekonwalescencji nie przekracza kilku dni.

Dla pełnego efektu estetycznego EVRF można uzupełnić skleroterapią mniejszych zmian naczyniowych które nie znikną całkowicie po zabiegu.

 

 

EVRF, usuwanie żylakówAutor artykułu: Michał Krefft

Zobacz naszą ofertę i opis:

Diagnostyka żylaków

Leczenie żylaków 

O żylakach wiemy wszystko!

Oferujemy nowoczesne i skuteczne metody leczenia, operowania i usuwania żylaków oraz hemoroidów - falami radiowymi.
Copyright © 2015 Flebonet Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony surowo zabronione!
Polityka Prawna |
Leczenie żylaków | Polityka Cookies | Nota prawna | Mapa strony
Projekt i wykonanie: Broker Media
error: Content is protected !!