Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Skleroterapia

17.06.2015

Skleroterapia ( obliteracja żylaków ) Wrocław, Gliwice

O czym mowa :

Bezbolesna i bezinwazyjna metoda leczenia przewlekłej niewydolności żylnej.

Zabieg polega na miejscowym wstrzyknięciu  specjalnego preparatu w celu wywołania odczynu zapalnego ściany naczynia. W miejscu zapalenia powstaje skrzeplina, która z czasem ulega zwłóknieniu, czego następstwem jest zamknięcie światła naczynia. Żylak tworzony przez to naczynie zanika z powodu braku ciśnienia krwi w tym naczyniu. Po skleroterapii, leczone żyły mają tendencję do zanikania w ciągu kilku tygodni, chociaż czasami może to potrwać nawet do miesiąca, aby zobaczyć pełne wyniki. Poza aspektami estetycznymi zabieg pozawala zniwelować takie objawy jak ból, obrzęki, skurcze oraz uczucie tzw.”cięzkich nóg”, które bardzo często towarzyszą przewlekłej niewydolnosci żylnej.

 

Dla kogo skleroterapia żylaków:

Ze względu na swój charakter obliteracja żylaków może być polecana pacjentom w każdym wieku nie zależnie od przyczyny powstania żylaków. Poleca się go przede wszystkim w celu pozbycia się tzw. pajączków oraz zylaków małego rozmiaru niezależnie od miejsca występowania.

Najlepszy okres do wykonania zabiegu jest poza okresem letnim, gdyż bezpośrednio po nim nie powinno się wystawiać ciała na promienie słoneczne.

Przygotowanie do zabiegu skleroterapii:

Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja flebologiczna w naszym centrum. W trakcie takiej wizyty lekarz zapozna się z badaniem USG dopplerowskim. Wskazane jest również wykonanie podstawach badań jak : morfologia, układ krzepnięcia, mocznik, kreatynina.

Powiadom lekarza jeżeli przyjmujesz leki  w szczególnosci aspiryna, leki przeciwzakrzepowe lub przeciwbólowe. Dodatkowo powiadom o wszelkich alergiach, stosowaniu terapii hormonalnej i zabiegach w zakresie układu żylnego jeżeli takie wykonywał.

Gdy pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu przez ok 14 dni przed powinien przyjmować Rutinoscorbin , który ma na celu uszczelnienie naczyń oraz zmniejsza ryzyko przebarwień po zabiegu. Dodatkowo 24 godziny przed zabiegiem należy unikać golenia lub stosowanie jakichkolwiek balsam do nóg, maści oraz kremów, które mogą spodowdowac zaczerwienienie oraz podrażnienie skóry. W przeciwnym wypadku może to utrudnić chirurgowi wykonanie zabiegu.

 

skleroterapia1Przebieg zabiegu :

Zmienione chorobowo miejsca nakłuwa się od kilku do kilkunastu razy. Lekarstwo wprowadzane jest w postaci roztworu lub piany. Pierwszy sposób stosuje się przy drobnych żylakach i pajączkach, natomiast piana jest lepszym rozwiązaniem w przypadku większych naczyń krwionośnych.
Zabieg przeprowadzany jest w trybie ambulatoryjnym przy użyciu bardzo cienkich igieł, co powoduje, że jest niemal bezbolesny. Nie wymaga również znieczulenia, trwa krócej niż tradycyjna operacja oraz nie uszkadza tkanek. Okres po zabiegu nie powoduje wyłączenia z normalnego funkcjonowania. Konieczne jest jedynie noszenie pończochy uciskowej przez okres około tygodnia. Bezpośrednio po skleroterapii należy przez godzinę intensywnie spacerować, aby zastosowane środki farmakologiczne nie przeniknęły do głównego układu.

 

Co po zabiegu :

  • miesiąc po zabiegu unikac promieni słonecznych oraz opalania w solarium
  • niezalecane są gorące kąpiele, prysznice oraz wizyty w saunie
  • stosować specjalna pończoche uciskowa
  • unikanie pozycji stojacej lub długiej siedzacej, zmiana pozycji ciała a w szczególnosci spacerowanie jest wskazane

Autor artykułu: Joanna Gunarys

Zabieg skleroterapii żylaków ( obliteracja żylaków, ostrzykiwania żylaków ) wykonujemy we wszystkich naszych placówkach medycznych Flebonet we Wrocławiu i Gliwicach. Serdecznie zapraszamy.

O żylakach wiemy wszystko!

Oferujemy nowoczesne i skuteczne metody leczenia, operowania i usuwania żylaków oraz hemoroidów - falami radiowymi.
Copyright © 2015 Flebonet Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony surowo zabronione!
Polityka Prawna |
Leczenie żylaków | Polityka Cookies | Nota prawna | Mapa strony
Projekt i wykonanie: Broker Media
error: Content is protected !!