Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Usuń żylaki przed wakacjami

31.05.2016

Słupki termometrów idą w górę, a to znak, że pora założyć krótką spódniczkę. Niestety dla Pań borykających się z żylakami i pajączkami wysokie temperatury nie są powodem do radości. Jak zabezpieczyć się przed upałami i pozbyć się uciążliwej przypadłości?

Żylaki a wysokie temperatury

 

Lato to ulubiona pora roku większości Polaków. Kto nie lubi wygrzewać się na słońcu, korzystać z wakacyjnych urlopów i zażywać aktywności na świeżym powietrzu. Niestety za upałami nie przepadają nasze żyły. Osoby mające problemy z krążeniem i żylakami w tym czasie powinny szczególnie o siebie dbać. Poniżej przedstawiamy 12 rad, które mogą okazać się zbawienne dla Waszego zdrowia.

 1. Unikać depilacji gorącym woskiem
 2. Ograniczyć opalanie
 3. Podczas aktywności na świeżym powietrzu zadbać o odpowiednie obuwie i luźną odzież
 4. Podczas długich podróży samochodem robić postoje na krótki spacer lub kilka ćwiczeń
 5. Podczas długiej podróży samolotem rozprostowywać nogi, poruszać stopami, napinać mięśnie nóg
 6. Ograniczyć noszenie ciężkich toreb i plecaków
 7. Prowadzić aktywny tryb życia (jazda na rowerze, pływanie)
 8. Pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu
 9. Korzystać z możliwości chodzenia boso – wspiera to krążenie
 10. Poprosić lekarza o dodatkowe wskazówki farmakologiczne
 11. Odpowiednio wcześniej skorzystać z zabiegu usuwania żylaków
 12. Nie bagatelizować pajączków, które mogą przerodzić się w żylaki.

 

Szybkie i bezbolesne metody na usunięcie żylaków

 

U większości z nas myśl o zabiegach powoduje lęk i często odwlekamy wizytę u specjalisty z roku na rok. W przypadku żylaków jest podobnie. Obawy są jednak bezpodstawne, ponieważ istnieje wiele metod ich usuwania – szybkich i bezbolesnych. Można je dopasować do potrzeb i stanu zdrowia każdego pacjenta. Wiosna to najlepsza pora na zabieg i ostatni dzwonek przed wysokimi temperaturami. Wśród polecanych przez lekarzy metod warto wymienić skleroterapię i EVRF. Wybór metody jest oczywiście zależny od stanu zdrowia pacjenta. Przed podjęciem decyzji o zabiegu chirurg powinien przeprowadzić wywiad i niezbędne badania (w tym USG Doppler, oraz badania krwi).

EVRF – nowoczesna metoda usuwania żylaków

 

Pod tajemniczym skrótem kryje się wewnątrznaczyniowe leczenie falami radiowymi. Zabieg trwa około godziny i wymaga wyłącznie znieczulenia miejscowego. To mało inwazyjna metoda, polegająca na zamknięciu uszkodzonej żyły z wykorzystaniem sondy, drgającej z częstotliwością fal radiowych. Jeszcze tego samego dnia, mniej więcej godzinie po zabiegu pacjent może wrócić do domu. Kolejnego dnia może wrócić do normalnej aktywności. Rekonwalescencja polega na 3 tygodniowym noszeniu specjalnej pończochy uciskowej. Dzięki temu, że cewnik wprowadzany jest do żyły przez igłę, po zabiegu nie ma konieczności szycia ran. Niewielkie ślady jakie zostają na skórze, po kliku tygodniach są już niemalże niewidoczne. Więcej na temat usuwania żylaków 

Skleroterapia – sposób na pajączki

 

Nawet jeśli żylaki nie są duże i kłopotliwe, lepiej dmuchać na zimne i usunąć je przed okresem wysokich temperatur. Najlepszym sposobem na pajączki i drobne żylaki jest skleroterapia. Zabieg polega na wstrzyknięciu w naczynie krwionośne specjalnych preparatów. Leki powodują kolejno obkurczenie, zamknięcie, zwłóknienie i wyłączenie naczynia z układu żylnego. Cały zabieg jest jeszcze krótszy niż wspomniana metoda EVRF i trwa około pół godziny. Ta metoda, ze względu na wykorzystanie cienkich igieł, jest praktycznie bezbolesna i mało inwazyjna. Skleroterapia jest też tańsza niż inne zabiegi (ok. 300 zł za zabieg). Zabieg nie wymaga znieczulenia

​.​

Zabiegów można dokonać w placówkach Flebonet we Wrocławiu i Gliwicach.

O żylakach wiemy wszystko!

Oferujemy nowoczesne i skuteczne metody leczenia, operowania i usuwania żylaków oraz hemoroidów - falami radiowymi.
Copyright © 2015 Flebonet Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony surowo zabronione!
Polityka Prawna |
Leczenie żylaków | Polityka Cookies | Nota prawna | Mapa strony
Projekt i wykonanie: Broker Media
error: Content is protected !!