Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Usuwanie zmian skórnych laserem CO2

29.02.2016

Wiele osób boryka się z problemem łagodnych zmian skórnych. Występują one w różnych postaciach, dla niektórych są to uciążliwe włókniaki, dla innych przeszkadzające kurzajki, dla jeszcze innych nieestetyczne brodawki. Często wiążą się one z lokalnymi przebarwieniami, czy infekcjami, co dodatkowo pogarsza stan skóry w danym miejscu. Co można zrobić z takim problemem?

Rozwiązania stosowane przez pacjentów często opierają się na stosowaniu maści lub środków dostępnych bez recepty, jednak są to metody zwykle nieskuteczne i, jeśli w ogóle, dają tylko chwilową poprawę. Część pacjetnów bagatelizuje problem i w razie potrzeby jedynie zakrywają zajęty obszar skóry, co w ogóle nie daje rezultatów, a z czasem problemy się nasilają. Jedynym trwałym rozwiązaniem jest usunięcie zmiany z powierzchni skóry i tutaj metod, które możemy wykorzystać jest wiele.

Najprostszą jest usunięcie chirurgiczne czyli wycięcie danego fragmentu skóry. Metoda ta umożliwia dokładną diagnostykę dzięki możliwości przesłania pobranego materiału do laboratorium histopatologicznego, w którym tkankę bada się mikroskopowo. Jednak ten sposób wiąże się dość dużym urazem dla skóry i najczęściej wymaga założenia szwów. Inną metodą, szczególnie popularną w Polsce w leczeniu kurzajek jest wymrażanie, czyli aplikacja w miejscu ich występowania preparatów opartych na technologii związanych z ciekłym azotem lub jego pochodnymi, które dzięki temperaturze -200 stopni Celsjusza skutecznie pozwalają zwyczajnie zniszczyć fragment tkanki poddany jego działaniu i pozbyć się dolegliwości. Niestety wymrażanie zwykle wiąże się z dolegliwościami bólowymi, a gojenie po zabiegu jest długotrwałe. Zarówno w leczeniu kurzajek, jak i innego rodzaju zmian bardzo skuteczną metodą, która ostatnimi czasy zaczyna zdobywac popularność zarówno w Europie jak i na całym świecie jest wykorzystanie zdobyczy techniki, która już została nazwana „bezdotykowym laserem”, a chodzi o laser CO2.
Technologia laserowa opiera się na wykorzystaniu skupionej wiązki światła o określonej długości fali. Lasery CO2 opierają swoje działanie na cząstkach dwutlenku węgla i są obecnie jednymi z najbardziej wydajnych urządzeń spośród wszystkich dostępnych odmian laserów. Energia emitowana przez laser jest doskonale wychwytywana przez cząsteczki wody, które ulegają pobudzeniu i dzięki temu efektowi możemy wykorzystać te urządzenia w terapii. Działanie światła laserowego polega na dostarczeniu tak dużych ilości energii na małą powierchnię, że naświetlana tkanka przechodzi w stan gazowy, innymi słowy odparowuje.

Lasery CO2 znajdują coraz więcej zastosowań, obecnie wykorzystuje się je z sukcesem w przemyśle jako instrument spawalniczy; w technologiach wojskowych i kosmicznych, a także przy grawerowaniu;  ale również w  dermatologii, kosmetyce i chirurgii, jako jedną z metod usuwania tkanek. W gabinetach sieci Flebonet wykorzystuje się je między innymi do usuwania fałdów anodermy, ale przedwszystkim do usuwania właśnie zmian skórnych. Tą metodą można usuwać obecne na skórze całego ciała:
• Brodawki
• Kurzajki
• Włókniaki
• Odciski
• Zmiany ziarniniakowe
• Zmiany barwnikowe
• Kłykciny kończyste i innego rodzaju zmiany

Niekwestionowaną zaletą usuwania zmian skórnych jest brak konieczności zakładania szwów, szybsze gojenie powstałej rany, która jest najczęściej płytsza i mniejsza w porównaniu do tych po zastosowaniu metod tradycyjnych. Również czas trwania zabiegu, który jest krótszy niż przy zwykłym chirurgicznym wycięciu, jak i związane z nim dolegliwości bólowe, najczęściej mniej nasilone przy użyciu lasera CO2, można uznać za czynniki przyjaźniejsze pacjentom.

Należy więc pamiętać że istnieje wiele metod i możliwości dziąłania w przypadku występowania zmian skórnych, każda z nich ma swoje zalety i ograniczenia. W podjęciu decyzji, jaką metodę leczenia należałoby podjąć w konkretnym przypadku pomogą Państwu podjąć nasi specjaliści, którzy wykorzystując wiedzę i doświadczenie oraz szeroką gamę sprzętu dostępną w naszych centrach umożliwią pozbycie się problematycznych kurzajek ze stóp czy dłoni, nieestetycznych włókniaków np. z okolicy pachy czy pleców, a także brodawek i innych zmian.
Pamiętaj, zmiany skórne nie muszą dokuczać Ci do końca życia. Tego i innych problemów możesz pozbyć się w centrach medycznych sieci Flebonet. Zapisz się na wizytę już dziś.
Materiały zebrał i opracował Michał Kłos – student Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przy współpracy z   zespołem Flebonet.

O żylakach wiemy wszystko!

Oferujemy nowoczesne i skuteczne metody leczenia, operowania i usuwania żylaków oraz hemoroidów - falami radiowymi.
Copyright © 2015 Flebonet Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony surowo zabronione!
Polityka Prawna |
Leczenie żylaków | Polityka Cookies | Nota prawna | Mapa strony
Projekt i wykonanie: Broker Media
error: Content is protected !!