Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Szesciopak w 3 gdziny? – Vaser Hd

21.03.2017

Wiosna to okres w którym siłownie i różne kluby fitness zapełniają się ludźmi. Na ulicach widzimy więcej biegaczy i rowerzystów. Wszystko po to żeby wdrożyć noworoczne postanowienia i nadrobić zimowe a nieraz wieloletnie zaniedbania w diecie i aktywności fizycznej. Każdy chyba marzy o szczupłej, wysportowanej i umięśnionej sylwetce. Każdy mężczyzna pragnie wyglądać jak aktorzy czy sportowcy, którzy dumnie prezentują swój sześciopak na brzuchu w ilustrowanych magazynach a każda kobieta chciałaby mieć płaski brzuch i wciętą talię jaką widzi u instruktorek fitness. Gdy spoglądamy na siebie w lustrze to widzimy inny obraz. Zaokrąglony, wystający, nieraz obwisły brzuch i zastanawiamy się jak pozbyć się tej niechcianej części ciała, która znajduje się miedzy skóra a mięśniami, czyli tkanki tłuszczowej.

Uwagę naszą przyciągają wszelkie informacje o cudownych specyfikach spalających tłuszcz, wspaniałych dietach czy rewelacyjnych zestawach ćwiczeń, dzięki którym wyrzeźbimy nasze ciało w ciągu kilku tygodni a najwyżej kilku miesięcy. Chwytamy się więc wszystkiego. Stosujemy restrykcyjne diety, spędzamy godziny na siłowni a mimo to patrząc w lustro wciąż nie widzimy wymarzonego sześciopaku. I wciąż przeszkadza nam ta znienawidzona oponka umiejscowiona wokół naszego brzucha i talii.

Dlaczego tak się dzieje, że mimo intensywnych i długotrwałych ćwiczeń, mimo diety dzięki której zrzucimy wiele kilogramów wciąż są miejsca z których nie potrafimy pozbyć się tkanki tłuszczowej?
Odpowiedzią na to pytanie jest poznanie anatomii i fizjologii człowieka.

 

Tkanka tłuszczowa to normalna cześć naszego organizmu, która ma do spełnienia określone role.
Oczywiście w nadmiarze bardziej szkodzi niż pomaga. Jest zbudowana z komórek wypełnionych głównie tłuszczem. Ma tez dwie ważne cechy: jest rozmieszczona nieregularnie i nie ma zdolności regeneracji czyli namnażania. Innymi słowy ilość komórek tłuszczowych u człowieka jest w zasadzie stała od urodzenia aż do śmierci (tylko w kilku pierwszych latach życia człowiek tkanka tłuszczowa może się namnażać).
Jeśli tyjemy lub chudniemy to komórki tłuszczowe jak „baloniki” powiększają się lub zmniejszają ale wciąż jest ich tyle samo

 

 

Kulturysta ma tyle samo komórek tłuszczowych co otyły człowiek. Tylko u niego te „baloniki” są po prostu puste.
Nierównomierny rozkład tkanki tłuszczowej sprawia, że u człowieka występują miejsca które lekarze określają jako lokalne, nadmierne otłuszczenia. Do takich miejsc należą nagromadzenie tkanki tłuszczowej w dolnej części brzucha i wokół talii, czyli opisywana wyżej „oponka” a u kobiet dodatkowo zewnętrzna strona ud czyli popularne bryczesy a także wewnętrzna strona ud i wewnętrzna strona kolan. Niestety tkanka tłuszczowa funkcjonuje w taki sposób, że tłuszcz z tych lokalnych, nadmiernych otłuszczeń jest spalany niezwykle opornie i na samym końcu. I to jest właśnie powód tego, że mimo intensywnych ćwiczeń mimo efektywnej diety

wciąż pozostają miejsca z których nie możemy pozbyć się tłuszczu co jest powodem naszej frustracji. Tylko usuniecie lub zniszczenie komórek tłuszczowych spowoduje, ze lokalne, nadmierne otłuszczenie zniknie.
W takich przypadkach z pomocą nam przychodzi medycyna.

Już na początku XX wieku wymyślono zabieg nazwany liposukcją czyli odsysaniem tłuszczu. Pierwsze próby były dość traumatyczne a niekiedy tragicznie. Dopiero wynalezienie specjalnego roztworu przez dr kleina w 1983r. spowodował, że liposukcja stała się zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym. Rozwój technologii na początku XXI wieku sprawił, że obecnie jest wiele technik liposukcji od lasera poprzez wibrujące końcówki, na strumieniu wody wypłukującym tłuszcz kończąc.

 

Obecnie liposukcja jest drugim najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgii estetycznej na świecie. Najnowszym osiągnieciem jest liposukcja Vaser, wykorzystująca ultradzwięki do rozbijania tkanki tłuszczowej. Pracując tą technika dr. Alfredo Hoyosa, we współpracy z dr. Henry Mentzem oraz dr. Edwaldo Bolivar de Souza Pinto wpadli na genialny pomysł, który zrewolucjonizował technikę liposukcji. Obserwując antyczne rzeźby dostrzegli to co powinno być oczywiste dla wszystkich, że ciało człowieka nie jest płaskie, że to wyniosłości i depresje, że ta harmonia tkwi w grze światła i cieni. Tak jak w rzeźbach Michała Anioła czy innych artystów. Doszli do wniosku, że poprzez proste odsysanie tłuszczu nie uzyskamy w pełni harmonijnego efektu.

 

 

 

I tak jak Michał Anioł wykorzystywał marmur do rzeźbienia postaci z których można się uczyć anatomii tak ci trzej lekarze postanowili używać tłuszczu już nie do odsysania a do rzeźbienia sylwetki człowieka.
Nastała więc nowa era w technice liposukcji Vaser High Definition Liposculpture.

Technika ta wykorzystywana od paru lat przez lekarzy w Polsce opiera się na doskonałej znajomości anatomii i holistycznym trójwymiarowym podejściu do ciała człowieka. Stosując Vaser HD lekarz uwypukla przyczepy mięśniowe, podkreśla struktury powięziowe i modeluje ciało tak aby wizualnie „oszukać” i podkreślić muskulaturę.
Powoduje to, że nawet niewysportowany człowiek wygląda po zabiegu tak jakby regularnie bywał na siłowni. Ma wyszczuplona talię, uwypuklone barki, mięśnie piersiowe czy sześciopak na brzuchu.

Najlepsze w tym wszystkim jest to ze efekt takiego zabiegu jest trwały. Ze względu na brak zdolności tkanki tłuszczowej do regeneracji raz tłuszcz usunięty tłuszcz z danej okolicy nigdy już się tam nie odbuduje.
Trzeba zaznaczyć, że Vaser HD to nie metoda odchudzania. Niestety atletyczna, wysportowana sylwetka jest możliwa tylko dzięki regularnym ćwiczeniom fizycznym połączonym ze zdrowym sposobem odżywiania.

 

Vaser HD jest głównie przeznaczony dla osób, które nie są otyłe a maja niewielka nadwagę i pragną „dorzeźbić” swoje ciało. Może być także przeznaczony dla osób, które maja silne postanowienie poprawy swojego wyglądu a pozbycie się na początku tłuszczu np. z brzucha i talii będzie stanowić bodziec do aktywnego trybu życia.

 

Artykuł opracowany przez: Centrum Liposukcji.

 

O żylakach wiemy wszystko!

Oferujemy nowoczesne i skuteczne metody leczenia, operowania i usuwania żylaków oraz hemoroidów - falami radiowymi.
Copyright © 2015 Flebonet Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony surowo zabronione!
Polityka Prawna |
Leczenie żylaków | Polityka Cookies | Nota prawna | Mapa strony
Projekt i wykonanie: Broker Media
error: Content is protected !!