Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Okres jesienno-zimowy, to doskonały czas na rozwiązanie problemu żylaków.

18.10.2016

Wakacje już za nami. Nadchodzi jesień, a za nią nieubłaganie – zima. Okres jesienno-zimowy, to doskonały czas na radykalne rozwiązanie problemu żylaków i niewydolności naczyń żylnych. Chociaż operacje na układzie żylnym przeprowadzamy cały rok, jednak niższa temperatura otoczenia, oraz powakacyjny czas, kiedy większość z nas wróciła już z letniego wypoczynku, szczególnie takim zabiegom sprzyja.

 

Wbrew temu, co opowiadają reklamy w mediach, niewydolności żylnej i żylaków nie da się wyleczyć tabletkami. Nie ma takich medykamentów, które potrafią odbudować raz zniszczone zastawki, ani radykalnie wyleczyć poszerzenia naczyń żylnych. Biorąc pod uwagę ryzyko, jakie wiąże się z nieleczoną niewydolnością i żylakami nóg, między innymi zwiększone ryzyko zakrzepicy żylnej, nie należy dawać takim reklamom wiary. Radzimy skonsultować się ze specjalistą, wykonać badanie ultrasonograficzne, pozwalające postawić dokładną diagnozę i na okres jesienno-zimowy zaplanować radykalne, operacyjne leczenie.

 

Konsultując w miesiącach wiosennych i letnich pacjentki i pacjentów cierpiących z powodu obrzęków, ciężkości nóg, widocznych żylaków, czy też pajączków naczyniowych często spotykamy się z dwoma problemami. Pierwszym z nich jest konieczność noszenia w upalne dni specjalnych pończoch uciskowych, stosowanych po zabiegach wewnątrznaczyniowych. Ponieważ w ciągu najbliższych miesięcy nie spodziewamy się upałów, kompresoterapia będzie mniej uciążliwa. 

 

Po leczeniu operacyjnym żylaków nie jest wskazane latanie samolotami, ani podróżowanie autobusami, szczególnie na większe odległości. Stad też zdarzały się przypadki, że musieliśmy odkładać wykonanie operacji, ze względu na zaplanowane wyjazdy wakacyjne naszych pacjentów. Nierozwiązany problem niewydolności żylnej wiąże się – w czasie dłuższych podróży – z koniecznością stosowania kompresoterapii i podawania leków przeciwkrzepliwych w postaci zastrzyków, by uniknąć powikłań zakrzepowych. Ponieważ wakacje już za nami, teraz właśnie jest najlepszy czas na to, by rozwiązać problem żylaków, pajączków naczyniowych i obrzęków kończyn. W ten sposób w czasie przyszłorocznych urlopów będziecie sie mogli Państwo nie tylko cieszyć pięknymi nogami, ale też – dzięki radykalnemu leczeniu można będzie zażegnać niebezpieczeństwo groźnych powikłań, po długich podróżach.

Autor artykułu: dr Lech Mucha.

Leczenie żylaków kończyn dolnych – Wejdź

O żylakach wiemy wszystko!

Oferujemy nowoczesne i skuteczne metody leczenia, operowania i usuwania żylaków oraz hemoroidów - falami radiowymi.
Copyright © 2015 Flebonet Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony surowo zabronione!
Polityka Prawna |
Leczenie żylaków | Polityka Cookies | Nota prawna | Mapa strony
Projekt i wykonanie: Broker Media
error: Content is protected !!